چند ویژگی خاص کاشی و سرامیک

ویژگی های خاص کاشی و سرامیک

کاشی و سرامیک به جزء ویژگی هایی همچون ابعاد،رنگ و اشکال مختلف دارای ویژگی هایی خاص است که استفاده از آن ها بستگی به محیط و شرایط محلی که در آن می خواهد استفاده شود دارد،در این مطلب به تعدادی از این ویژگی ها اشاره می کنیم.
کاشی رکتیفای و کالیبره

کاشی رکتیفای یا کاشی کالیبره به کاشی گفته می شود که بصورت دقیق و با دقت بالا برش خورده و سایز بندی شده باشد. در فرایند ساخت کاشی و یا سرامیک مرحله آخر به برشکاری اختصاص دارد. برشکاری عموما بصورت معمولی صورت می گیرد که دارای تلرانسی از خطا در سایز و گونیا بودن لبه های کاشی و یا سرامیک می باشد. در روش رکتیفای یا اصطلاحا برش رکتی دقت بالایی صرف کاهش خطا در سایز و گونیا بودن لبه ها می شود که این موضوع باعث افزایش هزینه و قیمت تمام شده کاشی کالیبره نسبت به کاشی معمولی می گردد. در صنعت کاشی و سرامیک به کاشی رکتی، کاشی کالیبره، کاشی بدون درز، کاشی بدون بند، کاشی لیزری و غیره نیز گفته می شود. سرامیک و کاشی کالیبره معمولا دارای برش لیزری می باشد، برشی که باعث می شود سطح کاشی کاری شده بدون درز و بند باشد و این مسئله باعث می شود سطح کاشیکاری شده از لحاظ زیبایی و نظافت پذیری تفاوت فاحشی با سطح معمولی داشته باشد.

فرایند کالیبره کردن کاشی و یا سرامیک گاها می تواند حدود ۱٫۵% در سایز کاشی و یا سرامیک تغییر ایجاد نماید. کاشی و سرامیک پس از خروج از کوره دارای لبه های گرد و پخ می باشد که به منظور رکتیفای کردن و افزایش دقت لبه با ابزاری مانند برش واترجت این لبه ها رو به لبه های تیز و برش خورده تبدیل می کنند. همانطور که در شکل بالا نشان داده شده بکارگیری کاشی کالیبره باعث از بین رفتن درزها بین کاشی های مجاور شده که این موضوع کمک بزرگی به من برای برطرف کردن مشکل نظافت کرده است.
کاشی های مقاوم در برابر یخ زدگی

پر واضح است که، کاشی و سرامیک زمانی که در نما ساختمان و یا در هرجایی در مجاورت تغییرات دمای شب و روز و تغییرات آب و هوایی فصلی قرار دارد، نصب گردد باعث می شود که، این تغییرات پریودیک سرما و گرما و در برخی نواحی یخ زدگی عامل بروز پدیده فیزیکی ایی به نام خستگی (Fatigue) در سازه کاشی و سرامیک خواهد شد که نهایتا باعث ایجاد و گسترش ریز ترک های موجود در کاشی و سرامیک شده و با گذشت زمان تخریب نما را به دنبال خواهد داشت. استاندارد ملی مصالح ساختمانی ۱۲- ۹۱۶۹ تحت مشخصه مقاومت در برابر یخ زدگی به تشریح این پدیده پرداخته است. با مراجعه به این استاندارد مشاهده می شود که تست یخ زدگی و سیکل سرما و گرما کاشی نما ساختمان در صورت نیاز صورت خواهد پذیرفت به عبارت دیگر برای کاشی و سرامیک نما داشتن گواهی این تست حائز اهمیت می باشد. در این تست قطعه را به مدت ۲۴ ساعت در آب قرار داده و آب وارد خلل و فرج و تخلخلها می شود سپس از آب خارج کرده و داخل فریزر قرار می دهند و تا منفی ۳۰ درجه فریز کرده و سپس داخل آب به گرم افزایش دما داده و این عمل را تا سه مرتبه تکرار می کنند . توسط محلول جوهر بر روی سطح کاشی می کشند ( نبایستی ترک بخورد ) تا ترکها مشخص شود.

کاشی های مستحکم در مقابل ضربه

کاشی و سرامیک نصب شده در نما ساختمان،کف کارگاه های صنعتی و تجاری و یا حتی در کف آشپزخانه بواسطه اینکه احتمال برخورد با اشیاء خارجی را دارند باید استحکام قابل قبولی در برابر ضربه داشته باشند. استاندارد ملی مصالح ساختمانی به شماره ۵- ۹۱۶۹ به این موضوع پرداخته و برای تعیین این مشخصه از معیاری به عنوان میزان ضریب ارتجاعی استفاده می کند. در شکل زیر نمونه ایی از تست ضربه نشان داده شده است :

بنابر استاندارد مورد نظر ضریب ارتجاعی برای کاشی های معمولی باید در حد ۰٫۵ باشد ولی از آنجا که کاشی پرسلان در درجه حرارت بالاتری پخت شده و ضریب جذب آب بسیار پایینی دارد، میزان خاصیت ارتجاعی کمتری از کاشی های معمولی داشته که این موضوع بیانگر ضعف این مشخصه در کاشی پرسلان می باشد. بنابراین پیشنهاد می شود، اگر مسئله درصد جذب پایین آب در مکانی از اهمیت چندانی برخورد نیست، استفاده از کاشی کف معمولی که دارای ضریب ارتجاعی بالاتری از کاشی و سرامیک پرسلانی باشد، بهتر و منطقی تر خواهد بود
تولید کاشی به روش اکستروژن

. اکستروژن یکی از روش‌های حجمی، برای تغییر شکل مواد به منظور کاهش ضخامت یا سطح مقطع آن‌ها است که در نتیجه آن، قطعاتی با سطح مقطع صاف و عمودی تولید می شوند.

مواد اولیه مورد استفاده در تولید کاشی و سرامیک که ترکیبی از برخی مواد افزودنی، خاک رس و آب می باشد پس از تغذیه در دستگاه اکسترودر، تحت نیروهای مکانیکی قرارگرفته و تحت فشار در ناحیه خروجی متناسب با قالب خروجی شکل پیدا کرده و از قیمت انتها دستگاه مطابق شکل فوق خارج می شود. اگر ماده خروجی تک پخت باشد بنابراین قبل از قرار دادن در کوره، لعاب کاری روی آن صورت می گیرد و بعد در کوره پخته خواهد شد و اگر کاشی دو پخت باشد، پس از پخت اول بیسکویت خارج شده از کوره را لعابکاری کرده و دوباره پخت می کنند، درنهایت پس از پخت و اتمام مراحل تولید، نوبت به برشکاری به روش های معمولی و دقیق می رسد که به این ترتیب طبقه بندی کاشی اکسترودی تعیین می گردد.
کاشی پرسلانی

پرسلان محصولی یکنواخت با رنگ بعد از پخت سفید و متراکم می باشد که از مواد موجود در طبیعت که در شرایط خاص تحت فشار بالا شکل گرفته و در درجه حرارت بالا تولید می شود.پرسلان جایگزینی زیبا و ارزنده با برترین خصوصیات یک پوشش مورد استفاده در نما و کف ساختمان ها می باشد، همچنین این محصول جدیدترین تکنولوژِی صنعت سرامیک در حال حاضر می باشد.در پرسلان ها به علت وجود آماده سازی پیشرفته مواد اولیه، مخلوط کردن مواد اولیه متناسب با همدیگر برای ایجاد فاز های عالی تر جهت ارتقا ویژگی های پرسلان، تولید یک ترکیب کاملا مخلوط شده در آسیاب های بالمیل که باعث یکنواختی کلی خواهد شد، تولید گرانول (دانه های به شکل سیب) به عنوان ذرات ابتدایی تولید پرسلان که شکل گرانول ها و درصد رطوبت موجود در آنها باعث می شود در هنگام پرس کاملا در هم قفل شده و همین مسئله دلیل بالا رفتن دانسیته می باشد.پرس گرانول های تولیدی با درصد رطوبت خاص از مهمترین مسئله های بالا رفتن استحکام و دیگر ویژگی های برتر محصول پرسلانی می باشد.در آخر پخت محصول پرسلانی است که تحت یک سیکل پخت مشخص انجام می شود، این سیکل پخت باعث به وجود آمدن فازهای نهایی بسیار پایدار در پرسلان ها می شود. دما در حدود ۱۲۰۰ درجه سانتیگراد است پس این مسئله باعث می شود در برابر عوامل واکنش پذیر مقاوم گردد و حالت پایداری داشته باشد.براقیت محصول و کیفیت سطحی بالای این محصولات در قسمت پولیش اتفاق می افتد.سختی سطحی بالا و تراکم زیاد محصولات و براقیت بالا در حد ۶۰۰ لوکس می باشد. از موارد مصرف کاشی پرسلانی می توان به:اماکن مسکونی،حمام و دستشویی، پله ها و پیشخوان ها،نما های بیرونی و داخلی، پیاده رو ها و محوطه ها اشاره نمود.