عرفی و بررسی آجر ال نسوز کهن سرام

تعریف آجر نسوز

آجرنمای نسوز یکی از انواع آجر می باشد که از خاک نسوز، در دمای حرارتی بسیار بالا تولید می گردد. خاک نسوز خاکی است که توان تحمل دمای بسیار بالا را دارا است و به لحاظ ساختار مولکولی منظم و مستحکم می باشد.

آجر نمای نسوز کهن سرام به علت تنوع رنگ، زیبایی خاص، استحکام بالا، عملکرد به صورت عایق حرارتی و دارا بودن مقاومت فشاری، جذب آب استاندارد و در پی آن جذب ملات و ایستایی دائم، در نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

پلاک های نسوز کهن سرام به علت تنوع سایز، رنگ و زیبایی خاص خود بنابر نوع طراحی در بخش های مختلف نمای بیرونی و قسمت های داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

رنگ بندی آجر نسوز

رنگ هایی زنده و زیبا که تداعی گر رنگ های موجود در طبیعت می باشد، عامل جلوه ی منحصر به فرد آجرهای نسوز نما است.

آجرهای نسوز کهن سرام در رنگ های متنوع شاموتی، روشن، قرمز، جگری، تیره، سفید و مشکی تولید می گردد.

آجرنمای نسوز به علت تنوع رنگ و زیبایی خاص خود در نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. تنوع در رنگ و ابعاد، طرح های انحصاری، کیفیت بالا و قیمت رقابتی از مشخصات بارز آجرنمای نسوز کهن سرام می باشد.

معرفی و بررسی آجر ال نسوز

آجرهای نسوز ال شکل کهن سرام دارای تنوع گسترده ای از ابعاد و اشکال است. این گونه از آجرها همانطور که از نامشام پیداست، شکل L در حروف انگلیسی را یادآور می باشند و هر کجا که به خلق زاویه ی قائم یا کنج نیاز باشد به کار گرفته می شوند. از موارد دیگر کاربرد آجر ال شکل می توان به لبه های پنجره، طاق ها، ستون ها و ایجاد اشکال خاص، قسمت های مختلف شومینه، باربیکیو و مواردی از این دست اشاره نمود.

رنگ بندی آجر ال شکل

آجرهای ال نسوز کهن سرام در رنگ های سمیرم (ترکیبی)، شاموتی و مشکی، در ابعاد و انواع متنوعی تولید می گردد.

آلوده شدن سطح کار حین اجرا

مجریان و نصابان محترم آجر لازم است در نظر داشته باشند که هنگام اجرای نمای آجری بر اثر بی دقتی امکان ریزش مصالح بر سطح آجر وجود دارد. از این رو در هنگام برخورد با چنین مسئله ای باید سریعاً محل آلوده با اسپنج مرطوب پاک گردد. در غیر اینصورت بدیهی است ملات بر روی سطح آجر فیکس شده و لکه ی به جای مانده از آن حتی پس از ریزش نیز بر زیبایی نما تاثیر منفی خواهد گذاشت.

آجر، محصول تولید شده از طبیعت خالق و منطبق بر طبیعت مخلوق ، یکی از قدیمی ترین کالاهای مهندسی ساخت بشر می باشد و هنگامی که هنر صنعتگران ایرانی با آن آمیخته می گردد، آجرهای نما به عنوان اولین انتخاب در زیباسازی نمای ساختمان خودنمایی می کند. آجر نسوز، آجر کف، آجر سنتی و آجر لفتون یا بهمنی از انواع پرکاربرد آجر هستند.

استفاده از آجر به عنوان مصالح کاربردی دلایلی دارد که عبارتند از:
۱- سهولت استفاده: آجرها را می توان به راحتی و به سرعت توسط یک آجرچین مناسب روی دیوار نصب کرد.
۲- آجرها از زیبایی منطبق بر طبیعت انسان برخوردار هستند و با معماری جاری تطابق دارند.
۳- هزینه:قیمت آجر نسوز بسیار مقرون به صرفه تر از مصالح روکار دیگر است.
۴- عایق صوتی: آجر به مثابه یک مانع یا دیوار صوتی عمل کرده و در برابر امواج صوتی، مقاومت خوبی از خود نشان می دهد.
۵- عایق حرارتی: آجر می تواند در سیستم گرمایی ساختمان نقش داشته باشد. گرما یا سرمای اندکی وارد ساختمان های آجری عایق می شود، بدین ترتیب گرم شدن و سرد شدن ساختمان بیشتر زمان می برد و این نیاز کلی به سیستم گرمایش و سرمایش را کاهش می دهد.
۶- ماندگاری بالا: دوام آجر بالغ بر صد و پنجاه سال است و طی این مدت یا نیاز به هیچگونه تعمیراتی ندارد و یا به تعمیرات کمی نیاز دارد.
۷- مطابق با معماری اصیل ایرانی اسلامی: آجرها که در انواع سایز و بافت موجود هستند، به عنوان یک گزینه مناسب در معماری ایرانی اسلامی محسوب می گردند.
کهن سرام تولیدکننده بهترین آجر ال نسوز سمیرم در نمای ساختمان میباشد و همچنین آجر نسوز و تنوع رنگبندی این محصولات قابل توجه همگان است. هم اکنون در وبسایت ساختمانلاین خرید آنلاین آجر ال نسوزگرد عرضه می گردد.

محصولاتی که از شرکت کهن سرام در وبسایت ساختمانلاین ارائه می شود عبارت است از : آجر پلاک قرمز، آجر پلاک دوغابی،آجر نمای پلاکی و غیره می باشد که متناسب با بهترین کیفیت و با رعایت استاندارد ملی شماره ۷۱۳۴ تولید گردیده اند.